Zaburzenia widzenia, czy to objawy jaskry?

Witam. Rok temu latem, podczas koszenia trawy, nagle zacząłem tracić ostrość wzroku oraz zaczęły boleć mnie oczy. Po godzinie zapomniałem o sprawie. Czasami miałem jeszcze podobne "ataki". Potem kupiłem nowe okulary (-1,5 -1 ) i od wakacji do teraz wszystko było ok, aż do wczoraj. Puszczałem samolocik z papieru i wodziłem za nim wzrokiem, nagle popatrzyłem na lampę i coś się stało, jakby mnie oślepiło. Zaczęły mnie boleć oczy oraz miałem bardzo duży problem z ostrością widzenia. Po 2 godzinach ustało i znowu dobrze widziałem. Następnie, godzinę później, znowu pod wpływem spojrzenia w żarówkę zaczęło mnie boleć oko, jednakże nie chciałem czekać na rozwój wypadków i poszedłem spać. Rano było ok. Mam zaczerwienione gałki oczne, widoczne żyłki. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Katarzyna Szymanek

Witam.

Opisywane przez Pana objawy nie są charakterystyczne dla jaskry. Występowanie objawów po wytężonej pracy oka (wodzenie za samolotem) oraz ich ustępowanie po odpoczynku dla wzroku wskazują raczej na jakieś zaburzenia czynnościowe, np. skurcz akomodacji. Więcej na temat przyczyn można będzie powiedzieć po badaniu okulistycznym.

Pozdrawiam serdecznie.