Zaciemnienie o cechach orto w RTG klatki piersiowej

"Przepona ustawiona prawidłowo, kąty przeponowo-żebrowe wolne. Pola płucne bez zmian. We wnęce prawej zaciemnienia o cechach "orto" trafionych naczyń/brak zdjęć do porównania, poza tym cień serca i naczyń dużych w granicach normy." "zaciemnienia o cechach "orto" trafionych naczyń" - co to znaczy? Powinienem iść z tym do lekarza rodzinnego? Lekarz medycyny pracy rzucił na to okiem i nic nie powiedział, dopiero w domu doczytałem opis zdjęcia i trochę mnie to zaniepokoiło.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając możliwość zbadania Cię będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl