Zaczęłam brać tabletki od drugiego dnia cyklu. Czy nie ma w ogóle ochrony antykoncepcyjnej czy jest niepełna?

Swoją pierwszą tabletkę antykoncepcyjną jednofazową zażyłam prawdopodobnie w drugim dniu cyklu. Wiem, że przez pierwsze 7 dni muszę stosować inne metody zabezpieczające przed ciążą. Czy w ciągu tych 7 dni nie mam żadnej ochrony w związku z zażywanymi tabletnaki czy jest ona niepełna i wynosi ileś tam %?

Redakcja abcZdrowie

Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym tygodniu stosowania obniża skuteczność antykoncepcji (nie znosi jej jednak całkowicie). W takiej sytuacji należy przez 7 dni stosować dodatkowe metody antykoncepcji. Ponadto, jeśli w ciągu 7 dni poprzedzających pominietą tabletkę utrzymywano kontakty seksualne, to istnieje możliwość zajścia w ciążę.