Zaczęły wypadać mi włosy i łamać się paznokcie - czy to jest anoreksja?

Mam 17 lat, 172 cm wzrostu i ważę 46 kg. Od około miesiąca bardzo mało jem, zdarza się, że wystarcza mi jedna kanapka na dzień. Nie chcę przytyć, boję się, że będę gruba. Jak zjem, to mam wyrzuty sumienia, że zjadłam za dużo. Ostatnio ciągle jestem zmęczona, senna. Jak mam tylko okazję, to śpię. Znajomi mówią mi, że jestem blada. Poza tym zaczęły mi wypadać włosy i łamią mi się paznokcie. Często boli mnie też głowa, drżą mi ręce, mam podkrążone oczy i suchą skórę. Czy to jest anoreksja?

Witam serdecznie,

jest bardzo prawdopodobne, że masz anoreksję. Wskazuje na to znaczna niedowaga, jadłowstręt, lęk przed przytyciem i nieprawidłowe postrzeganie swojej sylwetki (inni zauważają, że jesteś zbyt chuda, a Ty – nie).
Jeśli do tego masz zaburzenia miesiączkowania, to rozpoznanie jest prawie pewne. Anoreksję różnicuje się z innymi zaburzeniami, np. depresją, zaburzeniami hormonalnymi - dlatego, aby być pewna diagnozy, powinnaś zgłosić się do lekarza, np. psychiatry w poradni zdrowia psychicznego.

Z pozdrowieniami