Zaczerwienienie pod powieką po pływaniu w basenie

Witam, po basenie na drugi dzień moje oko dość bardzo się zaczerwieniło pod powieką, czasami mam uczucie jakby miała coś w oku, jednak nic nie dostrzegam. Stosuje krople na przekrwione oczy, zauważam lekką poprawę. Jednak zapytam czy może być to coś poważnego i muszę udać się do okulisty, czy stosując krople powinno zniknąć to zaczerwienienie?

Witam.
Jeżeli po kilkudniowym stosowaniu kropli do oczu oko będzie nadal zaczerwienione proponuję wtedy udać się do okulisty.
Pozdrawiam