Zaczerwienienie skóry po badaniu tomografii komputerowej z podaniem kontrastu

Dzien dobry,mam pytanie odno�nie tomokomputera. M�j tata mia� dzisiaj rano badanie p�uc za pomoca tomokomputera z podaniem kontrastu. Zaraz po badaniu wyst�pi�o zaczerwienienie od szyi po d� brzucha. Podano mu zastrzyk z phenazolu, jednak zaczerwienienie nie ust�pi�o. Nie jest to wysypka, wygl�da jak poparzenie. prosze o informacj�, jaki mo�e by� pow�d?z g�ry dzi�kuj� za odpowied�,Marzena

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana wysypka jest najprawdopodobniej skutkiem alergii na środek kontrastowy. Zmiany powinny ustąpić w ciągu najbliższych dni.