Zaczerwieniona bruzda od nosa do ust

Witam.Wczoraj wieczorem zauwa- żyłam w bruzdach od nosa do ust zaczerwienienie.Po ok.2h rozlało się na powierzchnię twarzy wokół skrzydełek nosa,ust,na brodę,pod bródek i szyję do okolic krtani.Na całej opisanej powierzchni znaj dują się malusieńkie grudki. Odcz uwam lekkie pieczenie.Skórę ogó lnie mam bardzo wrażliwą i such ą,pękające naczynka(woda chlor owana, i słońce powodują swędz enie).Wczoraj posmarowałam HYD ROCORTISONUM 5mg/g,krem.Zbl adło,ale widać,że to skóra chora. Kobieta,53 lata.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zalecam wizytę u lekarza dermatologa. Wyżej wymienione objawy mogą być wynikiem reakcji alergicznej, obrzęku immunologicznego i trzeba zróżnicować co jest przyczyną. Pozdrawiam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.