Zaczerwieniony i swędzący penis po stosunku - czy to infekcja?

Witam, mam 20 lat i ze swoja partnerką współżyje już dłuższy czas, ok. 2 lat. Od niedawna jednak pojawił się problem, ponieważ po stosunku odbytego z użyciem prezerwatywy, następnego dnia nastąpiło swędzenie oraz zaczerwienienie, ale co jest najciekawsze nie wystąpiło tam gdzie penis był zakryty prezerwatywą lecz poniżej. To raczej wyklucza uczulenie na prezerwatywy, tym bardziej, że zawsze ich używamy, a ten problem pojawił się dość niedawno. Swędzenie i zaczerwienienie mija po około 4 dniach a przy następnym stosunku pojawia się znowu. Dodatkowo w miejscu zaczerwienienia i swędzenia można odczuć jakby lekkie nawilżenie. Po wszystkim pojawiają się cieniutkie strupy, które łatwo odchodzą. Partnerka czasami też narzekała na taką suchość w okolicach pochwy. Czy może być to spowodowane wydzieliną z pochwy ?

20 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisywane przez Pana objawy raczej nie wskazują na infekcję grzybiczą. Mogą wynikać miedzy innymi z podrażnienia lub uczulenia. Proszę zwrócić uwagę czy jednak nie zmienił Pan rodzaju stosownych prezerwatyw. Warto również zapytać Partnerkę czy w ostatnim czasie nie zmieniła stosowanych kosmetyków - na przykład płynu do higieny intymnej.

Wskazana jest konsultacja z dermatologiem lub w przypadku Partnerki z ginekologiem - objawy występują zarówno u Pana jak i u Partnerki co mogłoby przemawiać za infekcyjnym charakterem zmian.

Zachęcam do wizyty u lekarza. Jeżeli potwierdzi się infekcyjna przyczyna dolegliwości proszę pamiętać o leczeniu równoczesnym Pana i Partnerki. Jeżeli uczuleniowa, proszę pamiętać o unikaniu alergenu.

Pozdrawiam