Zainteresowanie kobietami z otyłością

Pytałem już o to ale chyba źle formułowałem wpisy. Podobają mi się grube kobiety, dostawałem odpowiedź że zależy jaka to otyłość - wizualnie myślałem, że jest mniejsza ale sprawdziłem wagę modelek plus size, które mi się podobają i okazuje, się, że to tak ok 100 kg przy wzroście 175cm. Nie chodzi mi o presję społeczną tylko o to, że nie podoba mi się taki gust i wiem, że jest zły a takie kobiety nie powinny mi się podobać, mają zniszczone ciała i nie powinny mi się podobać.Co z tym można zrobić?

A co chciałby Pan z tym zrobić? Co kieruje Pana myśleniem że kobiety "większych rozmiarów" nie powinny się podobać? (jeśli nie chodzi tu o presję społeczną). Jeśli źle się Pan czuje ze swoimi upodobaniami to dobrym pomysłem byłaby rozmowa z psychologiem który mógłby pomóc zrozumieć w czym tak naprawdę tkwi problem. Inaczej ciężko jest cokolwiek doradzić, bo może on tkwić głębiej niż sam się Pan tego spodziewa. W końcu najprostszym rozwiązaniem byłoby po prostu spotykanie się z "wymiarowymi" kobietami prawda? Pytanie tylko czy byłby Pan usatysfakcjonowany w takim związku.. Pozdrawiam, Monika

Dzień dobry!

Fetysze seksualne mają to do siebie, że bywają kontrowersyjne, a nawet wiążą się z sytuacjami ryzykownymi (np. zamiłowanie do seksu w miejscach publicznych) czy niebezpiecznymi dla zdrowia (BDSM, fascynacja zadawaniem lub doświadczaniem bólu). Otyłość ma z tym coś wspólnego, jeśli myślimy np. o tzw. "feedersach", którzy celowo tuczą swoje partnerki, mając na celu osiągnięcie przez nie jak największej wagi. W słowach "nie podoba mi się mój gust" jest duża wewnętrzna sprzeczność, konflikt wewnętrzny, nad którym warto popracować psychoterapeutycznie.

Pozdrawiam!

Stan napięcia objawiający się dyskomfortem psychicznym w Pana przypadku ma prawdopodobnie swoją przyczynę w dysonansie poznawczo-motywacyjnym. Zalecam podjęcie terapii behawioralno-poznawczej lub analitycznej. Drogą internetowego forum nikt nie przeprowadzi dogłębnej analizy Pana stanu/przypadku, dlatego też nie otrzymał Pan do tej pory zadowalającej odpowiedzi, na postawione myślę rzeczowo kwestię.