Zajmuję się akupresurą stopy. Proszę mi doradzić, jak się zachować, kiedy pacjentka ma grzybicę. Jak uniknąć zarażenia?

Witam,

zajmuję się akupresurą stóp. W mojej pracy spotykam ludzi o różnym poziomie higieny. Niekiedy zdarza się też, że osoby przychodzące na zabieg mają choroby skóry. Ostatnio przyszła do mnie kobieta, której wygląd stóp wyraźnie wskazywał na grzybicę. Co zrobić w takiej sytuacji, aby się nie zarazić? Czy powinienem całkowicie zrezygnować z wykonania zabiegu u takiej osoby?

Pozdrawiam

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jedyną metodą jest ścisłe przestrzeganie higieny i staranne mycie rąk. Dodatkowo warto zadbać o swoją odporność, bowiem do rozwoju grzybicy łatwiej dochodzi w przypadku jej spadku. Warto więc zdrowo się odżywiać, wysypiać, unikać używek i stresów.

Pozdrawiam.