Zajście w ciążę po 2,5 tygodnia od odstawienia antykoncepcji

Witam. Chciałabym się zadać małe pytanie. Pigułki odstawiłam jakieś 2,5 tyg temu, po czym po 3 dniach dostałam obfitego krwawienia (krwawienie po odstawieniu). Wyliczyłam sobie dni płodne od 25 października, kiedy to dostałam tego krwawienia. Czy po tak krótkim czasie mogę zajść w ciążę? Wynika z kalendarzyka, że teraz mam dni płodne, ale wydzielina którą dziś zauważyłam jest zupełnie gęsta i biała i nie wiem czy to oznacza, że mam nadal dni niepłodne? I po jakim czasie mogę spodziewać się pozytywnego testu ciążowego. Dziękuję z góry za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Wraz z odstawieniem tabletek przestała być Pani zabezpieczona. Jeżeli zatem doszło do stosunku w tym czasie, istnieje szansa na ciążę.
Krwawienie z odstawienia nie było krwawieniem miesiączkowym. Nie można zatem na jego podstawie wyliczać dni płodnych metodą kalendarzykową. Sama Pani zauważyła, że śluz jest niepłodny.
Test ciążowy można wykonać już w 10 dni po zapłodnieniu, jednak dla pełnej pewności sugerowałabym wykonać go w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki.

Pozdrawiam.