Zajście w ciążę po odstawieniu antykoncepcji

Witam! 5 marca skończyły mi się tabletki i postanowiłam zrobić sobie krótką przerwę, ponieważ tabletki brałam ponad 3 lata. Krwawienie z odstawienia miałam 11 marca, a 21 marca kochałam się ze swoim miskiem bez zabezpieczenia - był to stosunek przerywany. Moje pytanie brzmi, czy mogę być w ciąży? I czy I dzień krwawienia z odstawienia to jest I dzień cyklu? Czy jajniki już mogły wypuścić jajeczko??? Proszę o pomoc. Dodam jeszcze, że 27 marca idę do lekarza, to czy na usg byłoby już coś widać, a może zrobić badanie z krwi, tylko kiedy? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam ;)
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Krwawienie z odstawienia nie jest jeszcze prawdziwą miesiączką. Przez pierwsze kilka miesięcy po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej cykle (a tym samym owulacje i miesiączki) mogą być nieregularne. Jest możliwe, że w okresie, kiedy Państwo współżyli, była Pani płodna. Ewentualna ciąża nie będzie jednak jeszcze widoczna w USG 27 marca. Może Pani wykonać badanie stężenia betaHCG we krwi. Daje ono wynik pozytywny nawet po 7-8 dniach od zapłodnienia. Plemniki przeżywają w drogach rodnych kobiety nawet do 7 dni, tak więc mogła Pani teoretycznie zajść w ciążę w kolejnych dniach po stosunku. Najlepiej będzie więc, jeśli wykona Pani to badanie ok. 10 kwietnia.

Pozdrawiam serdecznie!