Zakażenie bakterią Citrobacter freundii po operacji wyrostka i ropnia na jelicie

Citrobacter freundii taka bakteria został zakażony mój 18 letni syn po operacji wyrostka i ropnia na jelicie operacja była 17 lutego w domu od 11 tyg. Sączy sie ropa i nawet krew stosuje rożne płyny. Maści I nadal sie rana Po drenie i na szwie nie goi sa dwie małe dziurki usg z 2 .04. dobre Wyszlo ze to powierzchowne i w skórach posiew aktualny z przed 3 tygodni wyszedł jalowy nic nie wykazał dodam ze syn jest alergikiem i często zażywał sterydy Proszę mi pomoc pozdrawiam jola

Witam Pani Jolu. Zapalenie wyrostka to niekiedy bardzo poważne schorzenie zwłaszcza gdy bakterie jelitowe w tym Citrobacter freundii przedostaną się do otrzewnej z perforowanego wyrostka. Stąd drenaż i ropienie. Dodatkowe schorzenia oraz sterydoterapia pogarszają sytuację. Rana musi się najpierw oczyścić z bakterii i następstw infekcji, by następnie mogła się zagoić. Nie ma rady - trzeba ranę sączkować i przepłukiwać - ja do płukania stosuję octenilin, na skórę octenisept i opatrunki.