Zakażenie podczas stosunku oralnego w prezerwatywie z prostytutką

Witam, mam problem. Ostatnio, a dokładnie 4 dni temu miałem stosunek oralny w prezerwatywie z prostytutką. Czy mogłem się czymś zarazić? Kilka godzin wcześniej, przed stosunkiem goliłem miejsca intymne. Boję się że mogło dojść do jakiegoś mikrozacięcia. Czy powinienem się obawiać? Byłem u wenerologa i powiedział, żebym poobserwował tydzień, czy się nic nie dzieje. Stosunek był w prezerwatywie.

Lek. Marta Hat

Witam! Ryzyko zakażenia chorobami wenerycznymi jest niewielkie - pod warunkiem, że na skórze nie było otwartych ran. Choroby przenoszone drogą płciową są transmitowane głównie przez kontakt z krwią, spermą, preejakulatem, śluzem szyjkowym osoby zakażonej. Jeżeli nie było bezpośredniego kontaktu między uszkodzoną skórą/błoną śluzową a krwią, śluzem szyjkowym nie należy się obawiać, jeżeli istnieje taka możliwość należy zastosować się do wskazań wenerologa. Do najczęstszych chorób, którymi można się zarazić drogą płciowa należą: kiła, rzeżączka, chlamydioza, zakażenie wirusem opryszczki. W przypadku stosunku oralnego obciążona jest głównie strona bierna. Użycie prezerwatywy stanowi ochronę przed zakażeniem tymi chorobami. Pozdrawiam serdecznie!