Zakażenie skóry po usunięciu krostki

4 dni temu wyciągnęłam pęsetą babci syfa brązowego zeschłego. 4 dni nic się nie stało, a teraz nagle wyskoczyła jakaś czerwona gulka a ranka po syfku jest biała. Czego to może być objaw? Babcia mówi, że ma wrażenie, że to cały czas rośnie. Jaką maść na to kupić? Babcia ma cukrzycę.

Lek. Marta Hat

Witam! Na podstawie przedstawionego opisu bardzo trudno odnieść się do postawionego pytania. Należałoby udać się do lekarza rodzinnego, aby ustalić, czy zmiana skórna wymaga dalszej diagnostyki bądź leczenia. Tylko na podstawie osobistego badania fizykalnego można postawić diagnozę - bez tego nie jest możliwe, aby ocenić jaki charakter ma zmiana. Pozdrawiam serdecznie!