Zakażenie układu moczowego po przezcewkowej resekcji gruczołu krokowego

Zabieg TURP wykonany 20 sierpnia 2012, ewakuacja skrzepów 24 sierpnia 2012 (suma Gleasona 3+3). Zalecono mi leki: Levoxa 250 mg 1x1 2 opakowania, No-Spa Forte 2 opakowania, Ds 2x1, voltaren - czopki Ds 1x wieczorem. Po wyjściu ze szpitala 27 sierpnia 2012 wystąpiła wieczorem gorączka 39,7 i trwała z tendencją do obniżania się do 30 sierpnia 2012. Po wyjęciu cewnika, mam wrażenie, że podczas oddawania moczu pęcherz nie opróżnia się do końca. Występuje uczucie parcia i co 2 godziny (również w nocy) muszę oddawać mocz (100 - 150 ml), podczas którego czuję, że część moczu pozostaje w pęcherzu. Do powstania skrzepów przyczyniła się małopłytkowość - 117 tys, po zabiegu 87 tys.

MĘŻCZYZNA, 66 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam! Objawy wskazują na zakażenie dróg moczowych. Wprawdzie dostał Pan lek przeciwbakteryjny ale możliwe, że bakterie, które spowodowały stan zapalny były na niego odporne co jest bardzo częstą sytuacją. Zakażenie układu moczowego występuje u 20% pacjentów poddanych przezcewkowej resekcji gruczołu krokowego. Może towarzyszyć mu gorączka, częstomocz, oddawanie moczu w nocy, nudności, bóle w okolicy nadłonowej i lędźwiowej, bóle brzucha i bóle głowy. Biorąc pod uwagę, że bakterie powodujące zakażenie często bywają oporne na wiele antybiotyków konieczne jest wykonanie posiewu z antybiogramem. Również bardzo częstym powikłaniem TURP jest niewydolność mięśnia wypieracza po usunięciu cewnika co może powodować zatrzymywanie moczu. Najczęściej stan taki zanika sam po czterech do sześciu tygodniach. Do rzadszych przyczyn utrudnienia w oddawaniu moczu po TURP należą pooperacyjne zwężenie cewki moczowej lub zwężenie szyjki pęcherza. Proponuje aby udał się Pan do urologa w celu poznania przyczyny i wprowadzenia środków leczniczych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty