Zakładanie prezerwatywy: czy napletek powinien być zsunięty do końca?

Witam, mam pytanie: czy podczas zakładania prezerwatywy napletek powinien być zsunięty do końca czy wystarczy tylko zsunąć z żołędzi?
ponad rok temu

Witam,
Podczas nakładania prezerwatywy, tj. zsuwania jej od żołędzi ku nasadzie prącia, napletek najczęściej samoistnie odwodzony jest ku dołowi i jest to postępowanie właściwe.
Zatrzymanie odsuwania się napletka ku dołowi wymagałoby jego podtrzymywania, co w skrajnym wypadku może doprowadzić do uszkodzenia prezerwatywy.
Pozdrawiam.