Zakrzepica i ostry stan zapalny w nodze a zatorowość płucna

Narzeczona leży w szpitalu na oddziale kardiologicznym. Na początku trafiła tam ze względu na zatorowość płucną. Po tygodniu zaczął boleć ja brzuch i pachwina. Przez 5 dni lekarze i pielęgniarki lekceważyły ten objaw. Obecnie płuca (podobno) są czyste ale narzeczona ma zakrzepicę i ostry stan zapalny w nodze. Po przejściu z tabletek na pompę heparynową są niewielkie efekty. Jednak lekarze nadal nie wiedzą co jest przyczyną tak dużego stanu zapalnego. Jakie mogą być przyczyny?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany stan zapalny najpewniej ma etiologię bakteryjną. Niewykluczone są jednak także inne przyczyny. Sugeruję, by o szczegółach porozmawiał Pan ze specjalistą kardiologiem, który prowadzi leczenie. Konieczna jest także diagnostyka pod kątem przyczyny zakrzepicy w tak młodym wieku.