Zakrzepica żył głębokich a badanie czynnika VIII

W 2009r. przechodziłem zakrzepicę żył głębokich i ponownie w styczniu 2014r. W 2009r. wynik czynnika VIII wynosił 210 %. Obecne wyniki czas protrombinowy9.3sek. WSK 94%, Inr 1,05 APTT 29,3 sec. Jestem pod opieką chirurga naczyniowego i zażywam Warfin. Czy powinnienem ponownie zbadać czynnik VIII i jaki on ma wpływ na moją chorobę?.

Oczywiście można określić. Wynik wskazujący na nadmiar tego czynnika krzepnięcia ma wpływ na zwiększoną krzepliwość krwi. Jednak należy brać pod uwagę, że jeśli nawet ten wynik w chwili obecnej leczenia warfaryną będzie podwyższony to i tak nie ma to znaczenia, gdyż jest Pan zabezpieczony lekiem przed tego skutkami.