Zakrzepica żył głębokich po operacji żył z powodu niedrożności

Moj chłopak miał operacje zył kończyny dolnej z powodu ich niedrożności (4 lata wcześniej przebyta zakrzepica żył głebokich). Po operacji lekarz nie zapisał mu żadnych leków przeciwzakrzepowych. po okolo 2 tygodniach od operacji wrócił do szpitala z noga spuchnietą, strasznym bólem. okazało sie ze to zakrzepica żył głebokich. Czy lekarz powinien był podać leki przeciwzakrzepowe? czy to nie jest jego obowiązek?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, konieczność i długość terapii przeciwkrzepliwej zależy od istniejących czynników ryzyka i rodzaju zabiegu operacyjnego, których nie mogę ocenić z Pani opisu. Najprawdopodobniej, w tej sytuacji ( wywiad zakrzepicy) leczenie przeciwzakprzepowe powinno być włączone. Pozdrawiam.