Zaleganie wydzieliny w gardle

Witam! Moim problemem jest zaleganie wydzieliny. Owa wydzielina znajduje się gdzieś nad podniebieniem, czuję że zalega tam jakaś flegma, ale nie mogę jej odchrząknąć i z reguły jest taka gęsta konsystencja. Czasem się uda i wtedy splunę ją, ale rzadko, na ogół charczę i charczę i wycharczeć nie mogę. Bardzo jest to uciążliwe. Jakie mogą być przyczyny? Czy to coś poważnego, naczytałem się różnych rzeczy i teraz panikuję. Coś o jakimś raku nosogardła. Proszę o opinię.

Witam! Opisywane dolegliwości wymagają konsultacji laryngologicznej. Objawy mogą być spowodowane przewlekłym zapaleniem zatok lub zespołem ściekania wydzieliny po tylnej ścianie gardła. Konieczne jest dokładne badanie laryngologiczne w celu oceny zmian oraz dobrania ewentualnego leczenia. Zachęcam do wizyty u laryngologa, niestety potrzebne będzie skierowanie od lekarza rodzinnego. W tej chwili nie ma objawów sugerujących nowotworowe podłoże dolegliwości. Pozdrawiam serdecznie!