Zaległości w szkole oraz rozdrażnienie i problemy ze skupieniem

Chodzę do ostatniej klasy liceum. W tym roku przeniosłam się do nowej szkoły. Od początku roku bardzo często opuszczam lekcje w szkole. Od tego czasu zrobiło mi się dużo zaległości i strasznie się boję, że sobie nie poradzę. W dodatku w domu nie mogę się uczyć, ani na niczym skoncentrować, dni mijają mi na prawie nic nie robieniu. Czuję się rozdrażniona i wściekła. Boję się, że doprowadzę do sytuacji w której mogę mieć problemy z klasyfikowaniem w szkole. Nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Proszę koniecznie zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty. Podobne objawy mogą znamionować zarówno kryzys, przemęczenie, trudności osobowościowe, jak i inne zaburzenia (np depresja).. Diagnoza pozwoli skierować na właściwe i skuteczne leczenie.

Nie napisała Pani, skąd decyzja o przeniesieniu. Stąd nie wiadomo, czy nie jest to ciąg dalszy przeszłych problemów, czy coś zupełnie nowego. Na pewno zmiana szkoły jak i klasa maturalna to stres i obciążenie. Być może w ten sposób próbuje sobie Pani z nim radzić, najlepiej jak potrafi? Warto w pierwszej kolejności zgłosić się do psychologa/pedagoga szkolnego, zanim ilość problemów i zaległości spowoduje kolejny problem, jakim będzie brak klasyfikacji i możliwości przystąpienia do matury.

Nie ma też informacji, jak na to reagują rodzice? Może ich reakcja też w jakiś sposób wpływa na dalsze utrzymywanie się Pani stanu?

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org