Założenie aparatu ortodontycznego na licówki

Dzień dobry.Czy można na licówki założyć aparat ortodontyczny? przy zakładaniu licówek zęby miałam nie za ładne ale nie były też bardzo krzywę, teraz strasznie zmienił mi się ich kształ wręcz jeden ząb zachodzi na drugi co robić Panie doktorze? Proszę o Poradę

Można założyć aparat na licówki. Problem leży w tym, z jakiego materiału są one wykonane. Jeśli to kompozyt - praktycznie nie ma problemu. Jeśli porcelana - wymaga to wypiaskowania i wytrawienia powierzchni licówki w miejscu przylagania zamka ortodontycznego. Pozdrawiam