Założenie koron podstawowych z cyrkonu

Witam! Pytanie jest do dr stomatologa.Około miesiąca temu założono mi 4 korony porcelanowe z cyrkonu ( jedynki i dwójki na górze). Zęby uprzednio zostały przeleczone kanałowo pod mikroskopem i opiłowane. Po założeniu koron, nie odczuwałam zadnego bólu, ani dyskomfortu.Obecnie jestem przeziębiona, mam zaczerwienione gardło,pojawił sie dziwny ból dziąsła.Wygląda to w ten sposób ze gdy stuknę zębami dolnymi o górą jedynke odczuwam delikatny ból.pojawiło się też czerwona obwódka nad 2.

Witam, trzeba zgłosić się do gabinetu, prawdopodobnie trzeba będzie wykonać zdjęcie RTG górnej jedynki. Przyczyną bólu podczas stukania dolnymi zębami może być również zbyt długa korona i przedwczesny kontakt na tym zębie a może tylko niefortunne nagryzienie i zranienie dziąsła ale to można stwierdzić jedynie podczas badania. Pozdrawiam