Zamiast okresu mam skąpe krwawienie. Czy to coś groźnego?

W sierpniu dostałam ostatni okres, do tej pory nic, w niedzielę 3 października dostałam plamienia, 3 plamki poleciały i koniec. We wtorek zrobiłam test i wyszedł pozytywnie, a na wieczór znów 3 plamki poleciały krwi i koniec, mam pytanko, czy może się coś dziać złego?

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Plamienia w pierwszym okresie ciąży są jej normalnym objawem. Ponadto w pierwszym trymestrze, w okresie spodziewanych miesiączek może pojawić się nieco obfitsze krwawienie.
Proszę się nie przejmować tymi objawami i umówić na pierwszą wizytę kontrolną u lekarza ginekologa, o ile Pani tego jeszcze nie uczyniła.

Pozdrawiam serdecznie!