Zamknięcie stomii i silne wymioty

Mój dziadek miał po dwoch latach zamknięcie stomii. Jest tydzien po operacji i ma silne wymioty. Czy to normalne? Czy to kwestia czasu az one ustaną ?

Trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się ponownie z chirurgiem. Takie wymioty mogą na przykład świadczyć o niedrożności przewodu pokarmowego, o braku pasażu pokarmu np. przez zespolone jelita. Nic więcej na ten temat nie napiszę bez bezpośredniego badania. Być może konieczne okaże się zdjęcie RTG przeglądowe jamy brzusznej, a także RTG pasaż przewodu pokarmowego. O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.