Zanik miesiączki po zażyciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Zostały mi przepisane tabletki cypres.Dowiedziałam się,że muszę pierwszą tabletkę przyjąć w pierwszy dzień okresu.3 dni temu miałam bardzo delikatne krwawienie,wręcz plamienie ( zazwyczaj tak wyglądają początki mojej miesiączki ) więc zażyłam pierwszą tabletke, lecz intensywne krwawienie typowe dla mojej miesiączki nie nastało i o 3 dniach plamienie ustało. Nie wiem teraz czy była to miesiączka czy jakieś krwawienie owulacyjne bądź coś innego i martwie się czy tab. będa działać prawidłowo.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli plamienie wystąpiło w dniu spodziewanej miesiączki, to bez wątpienia była to miesiączka. Brak obfitszego krwawienia to natomiast wynik zażycia pierwszej tabletki hormonalnej. Zdecydowanie nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.