Zanik wzwodu po ejakulacji

Witam mam 22lat i mam problem z moim penisem, wzwód jest ok czuje ogromną przyjemnosć ze stosunków ale gdy dojde wogóle nie chce stać poxniej, gdy dziewczyna robi dobrze to mi staje ale gdy w nią wchodze to przestaje, Prosze o odpowiedz co mi może być

Monika Rudy Psycholog, Warszawa

Przyczyny mogą być rozmaite, od przemęczenia, stresu, negatywnych doświadczeń seksualnych, po problemy hormonalne. jednakże jeśli nie odczuwa Pan problemów ze wzwodem podczas gry wstępnej, czy podczas pierwszego stosunku, przyczyny problemów z utrzymaniem wzwodu prawdopodobnie są psychogenne. Zachęcam do rozpoczęcia spotkań z psychologiem-seksuologiem.

Dzień dobry.

Jak Pan pisze, współżycie daje Panu wielką satysfakcję, a po wytrysku członek nie reaguje tak samo, jak za pierwszym razem. Jest to jak najbardziej prawidłowa i fizjologiczna reakcja. Po wytrysku mężczyzna potrzebuje czasu, by móc powrócić do gotowości do kolejnego stosunku. W zależności od wieku i innych, indywidualnych cech, ten czas może być zróżnicowany - od kilkunastu minut, do kilku godzin. Dodać trzeba, że kolejne stosunki wymagają intensywniejszej, niż pierwszy stosunek, stymulacji członka, ponieważ staje się on mniej wrażliwy na bodźce. Tym między innymi można wyjaśnić opisywany przez Pana zanik wzwodu, gdy partnerka przestaje stymulować członek.

Pozdrawiam.