Zaniki pamięci i zawroty głowy u mamy a zaniki korowo-podkorowe z poszerzeniem przestrzeni płynowych w wyniku TK
Moja mama ma zaniki pamięci i z dnia nadzień coraz większe do tego doszło że dość często ma zawroty głowy,często robi jej się słabo,była na tomografii głowy z wyników wyszło że ma zaniki korowo-podkorowe z poszerzeniem przestrzeni płynowych co to oznacza ma 66lat

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym
Witam. Zaniki korowo-podkorowe są wynikiem zmian niedokrwiennych powstałych na podłożu miażdżycy. Konieczne w tym przypadku jest kontrola czynników ryzyka (stężenie cholestreolu, glukozy we krwi, nadciśnienie tętnicze). Konieczna jest również bezpośrednia ocena neurologiczna.