Zaniżone wyniki morfologii u dziecka

c.d. W okolicach pachwinowych drobne węzły chłonne o morfologii odczynowej do 12 mm. Badania morfologiczne krwi - morfologia pełna 24 parametrowa- wykazały następujące "odstępstwa" od normy: HCT 34,4 (norma 37-49), MCV 79,6 (nor 82-100), MCH 25,9 (nor 27 - 33). LYMPH 70,9 (nor 25 -60), NEUT 16,9 (nor 20-60), EO 6,1 (norma 1-5). Pozostałe parametry w normie. Żelazo 10,8 (nor 11,6 - 31,3). Kał na krew utajoną ujemny.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
1. Obniżony poziom żelaza wskazuje na konieczność suplementacji tego pierwiastka.
2. Obniżony poziom HCT, MCV oraz MCH to skutek niedoboru żelaza.
3. Podwyższony poziom limfocytów oraz obniżony odsetek neutrocytów to najczęściej wynik infekcji wirusowej, czego objawem mogą być także powiększone węzły chłonne.
4. Podwyższony odsetek eozynofili najczęściej jest skutkiem alergii lub infekcji pasożytniczej.
Proszę jednak pamiętać, że wyniki badań powinno się interpretować w oparciu o dane kliniczne. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badań.