Zaostrzenia przednich krawędzi trzonów w rezonansie magnetycznym

Witam! Na imię mam Karolina i mam 25 lat. Objawy to: drętwienie całej prawej nogi, a najbardziej od kolana do kostki, oraz ból w prawym pośladku, a także czasami występuje ból w postaci skurczu w całej prawej nodze, że nie mogę na niej stanąć. Brak możliwości siedzenia, ponieważ noga, jak i pośladek, boli i cierpnie, także podczas snu odczuwam ból, nawet gdy leżę na brzuchu. Czy może to być przepuklina w kręgosłupie? Poniżej podaje badania wraz z opisami, jakie do tej pory przeszłam. Miałam robione zdjęcie RTG odcinka L-S kręgosłupa A-P i boczne; oto wynik: spłycenie fizjologicznej lordozy, zaostrzenia przednich krawędzi trzonów L4, L5. Poza tym miałam również zrobiony rezonans magnetyczny, poniżej podaje opis badania. Badanie MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego wykonane w sekwencjach T1 i T2-zależnych. Brak cech stenozy kanału kręgowego i otworów międzykręgowych oraz objawów wypadnięcia jądra miażdżystego krążka międzykręgowego. Stożek rdzeniowy nieuciśnięty, o prawidłowej intensywności sygnału. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!
25 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opisano zmiany o charakterze zwyrodnieniowym. Nie znaleziono objawów ucisku rdzenia kręgowego. Wskazana dalsza diagnostyka neurologiczna.

Pozdrawiam