Zaostrzenie przy Atopowym Zapaleniu Skóry

Witam,mam 21 lat i cierpie na atopowe zapalenie skory od ponad roku,mialam straszne zaostrzenie,na twarzy okropnie swedzace,piekace czerwone place,ranki,i straszne obrzeki powiek:(zawsze zmiany pojawiaja sie na calych powiekach ,pod oczami,przy ustach,policzkach,zgieciach lokci i na lydkach,najgorzej dzieje sie na twarzy,skora jest strasznie sucha,poprostu wyschnieta,luszczy sie w niektorych miejscach,jest czerwona,pomarszczona.czy polecami mi pan/i jakies kremy,masci bardzo natluszczajace?emoli

Terapia AZS polega na tym, ze w okresie zaostrzen nalezy stosowac miejscowo leki (sterydy, lub inhibitory kalcyneuryny). W okresach, kiedy zmiany ustepuja skore nalezy pielegniwac. W tym celu konieczne jest stosowanie tzw. emolientow. Produktow jestcbardzo wiele w aptekach. Sa wsrod nich bardziej i mniej tluste, bardziej nawilzajace lub bardziej natluszczajace. Trzeba szukac i probowac, tak aby dobrac odpowiedni dla siebie, albo skontaktowac sie z dermatologiem, ktory po zbadaniu skory, pomoze dobrac odpowiedni emolient. Prosze tez pamietac, ze takie emolienty powinny byc nakladane na skore nawet kilka razy dziennie.