Zapalenie brzegów powiek a stosowanie szoczewek

Na zapalenie brzegów powiek (spowodowane nużencem) lekarz zalecił mi wkraplanie kropli tobrex 5 razy dziennie przez pięć kolejnych dni. Czy to odpowiedni czas kuracji? ile po zakończeniu kuracji mam odczekać aby ponownie zacząć nosić miękkie soczewki kontaktowe?

Witam,
teoretycznie soczewki kontaktowe należy zdjąć przed zastosowaniem leku i można je ponownie założyć po upływie 15 minut do podania leku.
Jeżeli występuje zakażenie oka nie wolno stosować soczewek kontaktowych. Zatem podczas utrzymywania się objawów zapalenia należy nosić okulary.
Jeżeli chodzi o czas kuracji, proszę postępować zgodnie z zaleceniem lekarza.
Po ustąpieniu stanu zapalnego oka może Pani ponownie założyć soczewki kontaktowe

pozdrawiam serdecznie!

Powinna Pani udać się do dermatologa. Nużeniec zajmuje nie tylko okolice oczu, również uszy i inne włosy,mieszki włosowe. na pewno 5 dni nie wyleczyło nużeńca., Pozdrawiam