Zapalenie gardła o etiologii bakteryjnej

Witam, mam problem z gardłem. Od 3 dni zaczęło mnie boleć w gardle z prawej strony, zwłaszcza jak połykałem ślinę czułem takie jakby chrapanie, lekki ból, ale myślałem, że przejdzie a tu tej samej nocy lekka gorączka i niesamowicie dużo śliny, takiej ciągłej, ciężko odkrztusić, bo tak jakby to gardło z prawej strony uczucie jakby rany, ból przy próbie odkrztuszenia. Pojechałem rano do lekarza, zmienił się już troszkę głos, był niewyraźny. Lekarz zbadał mnie, podał mi antybiotyk Amoksiklav 875+125mg + osłona Intestin i mówił, że do dzisiaj powinna być poprawa, a nie jest z prawej strony szyi guz (kiedyś czułem mały guz, ale teraz jakby się powiększył). Mam zaczerwienione podniebienie, ciężko coś przełknąć, bo boli i cały czas ślina gęsta, biała i bardzo niewyraźnie mówię. Z dnia na dzień jakby gorzej. Papierosy paliłem 12 lat, teraz nie palę. Mam 31 lat, nigdy nie chorowałem na nic. Z zimie jakaś grypa, ale rzadko. Do kogo się udać by mi pomógł? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam! Opisane objawy dość jednoznacznie sugerują zapalenie gardła o etiologii bakteryjnej. Zlecony antybiotyk nie przyniósł poprawy w związku z tym konieczna jest ponowna wizyta u lekarza rodzinnego, który zbada Pana raz jeszcze oraz zleci inny antybiotyk. Jeśli drugi lek nie również nie okaże się skuteczny, wówczas konieczne będzie wykonanie badań dodatkowych (morfologia krwi) oraz ewentualna wizyta u laryngologa. Proponuję jak najszybciej zgłosić się do lekarza rodzinnego. Pozdrawiam serdecznie!