Zapalenie krtani u dziecka - jak mam dalej postępować?

Witam, Mam ogromny problem z moją 4,5-letnią córeczką - od dwóch lat bardzo często choruje na zapalenie krtani, najczęściej pojawia się to przy infekcjach, trwa około 3-4 dni. Niedawno przeprowadziliśmy się i w mieszkaniu jest wilgoć i pleśń na ścianach - od tej pory nieustanie dziecko ma zapalenie krtani, trwa to około już miesiąca, np. przez pół dnia jest jest wszystko ok, ma taki lekko wilgotny kaszel, a w pewnym momencie dostaje ataku krtani. Dodam, że do tego pojawiły się podpuchnięte oczy i jest ciągle zmęczona i apatyczna. Te napady krtani wyglądają podobnie jak napady astmy u mojego starszego syna (ma on astmę od 3. roku życia, a w tej chwili ma lat 13). Czy to nieustanne zapalenie krtani u dziecka może spowodować dalsze problemy zdrowotne i czy może być spowodowane innymi schorzeniami? Bardzo proszę o wskazówkę, jak mam dalej postępować?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Jeżeli dolegliwości powtarzają się tak często, a w ostatnim czasie dodatkowo znacznie przeciągają wskazana jest diagnostyka czy objawy nie są związane z alergią. Tym bardziej, że leki sterydowe zmniejszają dolegliwości u córeczki. Wskazana jest również diagnostyka w kierunku astmy oskrzelowej, tym bardziej że prawdopodobieństwo zachorowania u córki jest większe. Również występujące napady kaszlu mogą wskazywać na tę dolegliwość oraz jego napadowy charakter. Wskazywać mogą na to również nawracające infekcje dróg oddechowych.
Proszę porozmawiać na ten temat ze swoim pediatrą i rozważyć wizytę u alergologa lub pulmonologa.
Oczywiście, jeżeli tylko to możliwe, proszę spróbować zwalczyć ognisko grzyba, gdyż bez wątpienia jego obecność dla nikogo nie jest korzystna, a w szczególności dla dzieci z astmą czy alergią.

Pozdrawiam