Zapalenie najądrza a masturbacja

Witam, mam 31 lat. Od 11 lat mam zapalenie najądrza i torbiel w prawym najądrzu, zapalenie prostaty, cewki moczowej, bóle penisa. Brałem antybiotyki, ale nic z tego. Wyszedł mi w spermie gronkowiec, ale nie złocisty. Zrobiłem test obciążeń organizmu i wyszło mi dużo bakterii, grzybów i chlamydię. Penis jest zaczerwieniony szybki wytrysk nasienia i po masturbacji mam pryszcze na twarzy. Czy może te zapalenie być objawem masturbacji? Robiłem to od 13 roku życia. Jest szansa to wyleczyć i czy można się onanizować przy tym zapaleniu?

Czy może te zapalenie być objawem masturbacji (robiłem to od 13 roku życia)? - Na pewno nie. Takie stany zapalne czy też torbiel najądrza na pewno nie jest spowodowane masturbowaniem się. Jest szansa tego wyleczyć? - Oczywiście. Myślę, że odpowiednie leki przeciwzapalne, antybiotyki, bakteriostatyki pozwolą na całkowite wyleczenie stanu zapalnego (odpowiedni dobór leków w zależności od patogenu i jego odporności na leki). Jeśli torbiel najądrza jest duża to zapewne pozostanie jeszcze do rozważenie leczenie operacyjne. O wszystkim powinien zadecydować urolog prowadzący. Takie stany zdrowotne z reguły udaje się całkowicie wyleczyć. I czy można się onanizować przy tym zapaleniu? - Tak. Nie ma co do tego przeciwwskazań. Oby tylko czynności z tym związane nie były zbyt gwałtowne.