Zapalenie nerwu wzrokowego a stwardnienie rozsiane

witam 5 lat temu przeszłam pozagalkowe zapalenie nerwu wzrokowego. Robiono mi rezonans wyszly drobno punktowe zmiany demelizacyjne po podani kontrastu brak wzmocnienia ich oraz stan zapalny sitowia i zatoki szczękowej. Czy to zapalenie nerwu może mieć związek z SM? Czy silny stres też mógł wplynac u mnie na oczu.? Od tamtej pory nie mam żadnych oznak które wskazywały by na SM.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego może mieć związek z SM. Pomimo braku objawów, okresowo powinna się Pani kontrolować u specjalisty neurologa. Stres nie jest bowiem przyczyną takich objawów.