Zapalenie oskrzeli u 3-latka a suchy kaszel

Witam, córka (3 latka) - zapalenie oskrzeli dziś skończyła nebulizacje pulmicortem i ventolinem a wcześniej jeszcze kurację antybiotykiem. Ciągle bardzo często kaszle, nieraz ma napady kaszlu. Kaszel jest suchy. Czy w przypadku zapalenia oskrzeli taki kaszel jest normą, czy może świadczy, że leki nie zadziałały i choroba zaostrzyła się. Czy coś należy podawać dziecku czy czekać aż samo przejdzie? Pozdrawiam Mama

Milena Lubowicz

Była Pani z dzieckiem na kontroli po leczeniu? Czy są jeszcze zmiany osłuchowe? Może być tak, że kaszel jest wynikiem nadwrażliwości oskrzeli po zapaleniu. Proszę dbać o przewietrzanie pomieszczeń i nawilżanie powietrza. Bez zbadania dziecka nie można jednak stwierdzić czy infekcja ustąpiła, czy nie.
Pozdrawiam