Zapalenie oskrzeli w wyniku RTG płuc a wskazania do odstawienia tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Byłam ostatnio u lekarza z powodu męczącego mnie kaszlu, stanu podgorączkowego, lekkiego bólu nerek. Lekarz zlecił badania, krew, mocz, usg brzucha oraz rtg płuc. Wszystkie badania ok, tylko z rtg wyszło zapalenie oskrzeli. Lekarz przepisał leki, wypisał skierowanie do pulmonologa i powiedział, żeby odstawiła tabletki anty z dnia na dzień dopóki nie pójdę do pulmonologa i nie zrobię tomografu, ponieważ mój kaszel może brać się od nich, a zapalenie oskrzeli to tylko następstwo.Co robić?

Nadal stosować środki antykoncepcyjne.
Zapalenie oskrzeli rozpoznaje się przede wszystkim osłuchowo- jeśli są zmiany w rtg płuc może wskazywać to na stan zapalny w tkance płucnej- iść do pulmonologa ze zdjęciem a nie z opisem zdjęcia :P