Zapalenie penisa - nurtujące pytania po wizycie u urologa

Witam. Od tygodnia coś zaczęło się dziać z moim prąciem. Jakieś zmiany, pojawił się biały nalot na żołędzi i pod napletkiem. Pojawił się nieprzyjemny zapach, swędzenie, czasem nawet delikatne pieczenie. Nie wytrzymałem i poszedłem prywatnie do urologa. Ten obejrzał i stwierdził, że jest to zapalenie. Hm, myślałem, że bardziej pod grzybice podchodzi, no ale nie jestem lekarzem. Doktor przepisał mi: - n*** w sprayu, L***, A***. Nakazał psikanie n*** na żołądź, następnie smarowanie maścią L żołądź i pod napletkiem, a na koniec sypnięcie A***. Okej, wszytko cacy, tylko po ściągnięciu napletka już do wyjściowej pozycji, zaczyna mnie niemiłosiernie łaskotać i piec penis. Czy to tak ma być przy leczeniu, czy po prostu ze mną coś jest nie tak? Proszę o poradę i wyjaśnienie. Dodam, że piecze i łaskocze przez jakieś 20 minut, potem już nie i można żyć, ale dyskomfort czuję, jakbym był po zabiegu chirurgicznym penisa. Lekarz stwierdził, że po tygodniu powinno ustąpić, ale zaznaczył też, że jeśli będzie nawracać, to warto zrobić badanie krwi i moczu na występowanie rzęsistka i chomeliozy czy jakoś tak.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Objawy, które Pan opisuje, wskazują rzeczywiście na możliwe zakażenie grzybicze. Jest to jednak diagnoza postawiona bez możliwości zbadania Pana, tylko na podstawie opisu, więc trudno mi całkowicie wykluczyć pierwotne rozpoznanie.

W moim odczuciu dobrze będzie, jeśli zgłosi się Pan do lekarza, który dokładnie zbierze wywiad (od kiedy dokładnie trwają zmiany, co z partnerką - czy jest zdrowa?) i zleci badanie mikologiczne.

Na chwilę obecną zrezygnowałabym z L***, gdyż dodatkowo może Pana drażnić. Proszę kupić w aptece roztwór kwasu bornego i używać go 2 razy dziennie do przemywania zmian. Powinnien złagodzić dolegliwości.