Zapalenie płuc a wynik RTG

17.10.br.otrzymalam wynik RG klatki piersiowej,Pluca wolne od zmian ogniskowych.Wneki naczyniowe.Przepona wolna. Serce w granicach prawidlowych.Moj lekarz pierwszego kontaktu stwierdzil zapalenie pluc, zaznaczam ze nie mam ani goraczki,oslabienia i podobnych objawow dot.tej choroby.Pale papierosy. Zazywam juz drugi raz ten sam antybiotyk,zadnej poprawy.Prosze o pomoc

Witam serdecznie! W opisie rtg nie ma co prawda wzmianki o zmianach zapalnych w płucach, nie mniej jednak lekarz POZ miał prawo rozpoznać zapalenie płuc/oskrzeli na podstawie samego badania klinicznego (osłuchiwanie pól płucnych). Jeśli chodzi o opis rtg to obustronne wnęki naczyniowe mogą świadczyć o nadciśnieniu płucnym lub wadzie zastawkowej serca.