Zapalenie płuc u dziecka po porodzie

DZIEŃ DOBRY! JESTEM BARDZO ZMARTWIONA, MOJA WNUCZKA URODZIŁA 3,11,b.r CÓRECZKĘ O WADZE 3700 .PORÓD KLESZCZOWY I NA DRUGI DZIEŃ OKAZAŁO SIĘ ŻE MA ZAPALENIE PŁUC .DLACZEGO? CO Z TEGO MOŻE WYNIKNĄĆ ? NIE WIEM CO ROBIĆ ? BOJĘ SIĘ O DZIECKO! CZY TO MOŻE BYĆ SEPSA?

Milena Lubowicz

Jeżeli zapalenie płuc rozpoznaje się u dziecka zaraz po porodzie to mówimy o wrodzonym zapaleniu płuc czyli wywołanym przez patogen od matki. Ważne jest szybkie wdrożenie antybiotykoterapii, co powinno spowodować, że dziecko z dnia na dzień będzie się czuło coraz lepiej.
Pozdrawiam