Zapalenie prostaty - jak i gdzie leczyć?

Od kilku lat leczę się na zapalenie prostaty. Wcześniej brałem różne lekarstwa, od antybiotyków, poprzez np. I***. Na początku dawało to pozytywne krótkotrwale efekty. W tej chwili nic nie skutkuje, boli mnie w kroku, częściej oddaje mocz (choć z tym to akurat nie jest najgorzej) oraz mam problemy z erekcją, co jest największym odczuwalnym problemem. Jestem tym załamany, ponieważ lubię bardzo seks z moją partnerką, ale po tych wszystkich niepowodzeniach (trudności z osiągnięciem erekcji, krótki czas stosunku, ból w kroku) nic mi się już nie układa. Mój obecny lekarz (było ich kilku) nie potrafi dobrać mi leku. Ostatnio, kilka miesięcy temu odkryto u mnie bakterię (streptococcus agalactiae), ale po wzięciu antybiotyków lekarz stwierdził, że zapalenie jego zdaniem ustąpiło (ja tego nie zaobserwowałem, aczkolwiek ból podczas badania doodbytniczego był mniejszy). Chcę, aby ktoś wskazał mi sprawdzonego lekarza w Łodzi lub okolicach, mądrego i umiejącego znaleźć rozwiązanie. Obecnie doszło do tego, że straciłem ochotę na seks, nie czuję się mężczyzną. Żaden B*** ani żadne witaminy, żeń-szeń nie pomagają... Mam 41 lat. Proszę o jakieś wskazówki, pomoc... Pozdrawiam.

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

zapalenie prostaty oraz zespół przewlekłego bólu miednicy to jednostki chorobowe, stanowiące obecnie jedno z największych wyzwań urologii. Leczenie jest długotrwałe i bardzo często nieskuteczne, nawet jeżeli chęci i wiedza lekarza są bardzo duże. Niestety, istnieje spora szansa, że Pana stan się nie polepszy.

Niestety, nie jestem w stanie też Panu polecić żadnego urologa z okolic Łodzi.