Zapalenie przydatków, jelit czy torbiel jajnika?

Witam, na początku grudnia 2 dni przed okresem dostałam bólów brzucha. Bolał mnie nieregularnie, czasami słabiej, czasami mocniej. Gdy udałam się do lekarza ogólnego, ten stwierdził, że to prawdopodobnie jakaś bakteria jelit, bo była bardzo żywa perystaltyka jelit, osłabienie, wzdęcia, brak biegunki, ale lekki stan podgorączkowy. Dostałam leki na tydzień i zwolnienie. Po tygodniu już nie było takich silnych bóli, ale dalej nie czułam się zdrowa. Zaczęłam brać jeszcze inne leki przez 4 dni. Teoretycznie mi przeszło. Następne 4 dni - był spokój, aż obudziłam się w nocy z silnym bólem brzucha. Pojechałam do szpitala, tam stwierdzono zapalenie przydatków, podwyższone było OB i LCR. Dostałam antybiotyk na tydzień. Po kilku dniach okazało się, iż po tym antybiotyku wystąpiła kandydoza. Dostałam przeciwgrzybicze. Jestem w trakcie leczenia 5 dzień. Ponieważ mnie niepokoiły te wszystkie objawy i dalej nie czułam się idealnie, zrobiłam USG brzucha. W badaniu USG stwierdzono wokół jajnika prawego twór torbielowaty ok. 4cm. Po konsultacji z ginekologiem mam czekać na pojawienie się okresu, który powinien nastąpić za około 5 dni. Proszę o poradę. Co może mi dolegać? Czy to wszystko było wywołane torbielą? Czy faktycznie było coś z jelitami i jest to ciąg nieszczęśliwych połączeń? Naczytałam się dużo o torbielach i nowotworach i martwi mnie to czekanie...

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Objawy brzuszne prawdopodobnie wywołane były zapaleniem przydatków. Ich stan zapalny mógł wywoływać przyspieszoną perystaltykę jelit. Nie można również wykluczyć równolegle toczących się procesów chorobowych jelit oraz przydatków.
Opisana torbiel wokół jajnika może być powikłaniem pozapalnym, zwłaszcza jeśli nie było jej w pierwszym USG. Wymaga ona co najmniej obserwacji a zatem powtórzenia USG po kilku tygodniach, chyba że wystąpią dolegliwości. Jako, że nie mam dostępu do Pani badań, a torbiel nie jest mała, warto rozważyć konsultację z innym ginekologiem, może po przedyskutowaniu sprawy z lekarzem rodzinnym.

Pozdrawiam