Zapalenie ujścia cewki moczowej wraz z wysypką na napletku - co robić?

Zacznę od tego, że w grudniu 2010 r, moja dziewczyna przeszła grzybicze zapalenie pochwy. Będąc pod stałą opieką ginekologiczną ona i ja dostaliśmy terapie F*** 100 + dla niej maść M***, którą ja stosowałem też przez 7 dni. Po zakończeniu kuracji zauważyłem zaczerwienienie u ujścia cewki moczowej i pieczenie przy oddawaniu moczu lecz nie za każdym razem i utrzymuje się do dzisiaj. Dodatkowo na wewnętrznej stronie napletka pojawiła się wysypka, dziwnie zlokalizowana w dwóch miejscach i widać ją dopiero jak się rozciągnie napletek. Jest w kolorze białym - widać małe białe kulki. Korona żołędzi jest przekrwiona, widać naczynka. Udałem się do urologa i ten stwierdził zapalenie cewki i zapalenie napletka innego typu i przepisał maść M*** c**, raz dziennie F*** 100 mg i R*** 150 mg dwa razy dziennie, który przyjmowałem przez 4 tygodnie. Żadne z objawów nie ustąpiły. Mam pytanie, czy mogłem podrażnić cewkę i napletek M***? I co mam robić dalej. Urolog zalecił konsultacje dermatologa i wymazy z cewki moczowej w kierunku bakterii i chlamydii. Z tym, że chlamydie wykluczam, gdyż współżyję tylko ze swoją partnerką, która miała robiony wymaz i jest ujemny.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Maść M*** w swych działaniach niepożądanych podaje, że w niektórych przypadkach może pojawić się zaczerwienienie skóry, podrażnienie, wysypka.

Być może w Pana przypadku doszło właśnie do podrażnienia.

Uważam jednak, że dobrze by było przy utrzymujących się objawach udać się do dermatologa, gdyż może być tak, iż pojawiła się nowa infekcja bakteryjna. Lekarz również dokładnie obejrzy zmianę i zadecyduje jakie będzie odpowiednie dalsze postępowanie.

Bez wizyty u dermatologa nie można zastosować odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam!