Zapalenie układu moczowego po stosunku

Dzień dobry, Mam mały problem, ponieważ za każdym prawie razem, gdy uprawiam seks z mom partnerem na zajutrz napotyka mnie zapalenie ukladu moczowego i to bardzo bolesne, juz nie wiem, co mam robić. Partner na pewno nie ma chorób wenerycznych oraz utrzymuje higiene osobistą na wysokim poziomie Prosze o odpowiedź :(

Lek. Artur Jeliński Urolog

Proponuje poczytac w internecie na temat : zespol miodowego miesiaca albo mlodej mezatki

Nawracające zapalenia układu moczowego są niestety częstą dolegliwością u kobiet ze względu na obecność krótkiej cewki moczowej. Nie wiążą się ani z obecnością chorób wenerycznych ani brakiem higieny. Podczas stosunku cewka moczowa jest po prostu nieustannie ocierana o członek przez co mogą się na niej tworzyć bolesne mikrourazy. Proszę po stosunku oddać jak najszybciej mocz aby usunąć drobnoustroje, podmyć się i jeśli zajdzie taka konieczność, użyć łagodzącego żelu do okolic intymnych. Powinno złagodzić przykre objawy.