Zapalenie wątroby typu C i podwyższone ALT

Kobieta lat 50 3 lata temu mialam zdiagnozowne Hap C.( okolo roku czasu mialam mocno podwyzszone wszystkie wartosci ALT, itp) W trakcie dalszych badan nie znaleziono jednak genotypu i powiedziano mi ze sama pokonalam wirusa . Dzisiaj odebralam wyniki z bad krwi i mimo ze jedynie ALT jest nieznacznie podwyzszone jest adnotacja ze mam chroniczne zapalenie watroby typu C. Nie wiem na jakiej podstawie postawiono taka diagnoze i jak to rozumiec. Prosze o porade

Witam ,

Aby wykluczyć/ potwierdzić zakażenie HCV należy wykonać HCV RNA. Genotyp wirusa wykonuje się po stwierdzeniu dodatniego HCV RNA. Tak więc jeżeli nie wykryto genotypu HCV to prawdopodobnie nie występuje u Pani wiremia HCV we krwi, czyli jest Pani zdrowa.
pozdrawiam,