Zapalenie żył po usunięciu pęcherzyka

Tata po zabiegu usunięcia woreczka dostał zapalenia żył , obecnie ma sondę 6 dzień , jak długo ta sonda może być , strasznie go boli pod raną , nie wie czy to żołądek czy brzuch operacja była nagła , podejrzewam że worek rozlał się z kamieniami a oni nie wyczyścili dokładnie tylko szybko ,po zabiegu 4 dobę wypisali do domu?podłączyli cewnik na drugą dobę a nie od razu , gdyż ciężko było wstać , tata ma prostatę 2 stopnia wypisali do domu cewnik odłączyli a nie sprawdzili czy sam da radę

Informacje jakie Pani przedstawia są jakieś niespójne. Czy chodzi Pani o sondę (zakłada się ją z reguły przez nos do żołądka) czy o cewnik (przez cewkę moczową do pęcherza moczowego). Sondę można usunąć w każdej chwili jeśli nie ma objawów niedrożności. A co do cewnika najczęściej pozostawia się go na dwa tygodnie, a potem trzeba udać się na konsulatcję do urologa, który albo wymienia na nowy cewnik (jeśli nadal jest przeszkoda w oddawaniu moczu) albo usuwa go całkowicie.