Zaparcia u wcześniaka

Witam.Synek wcześniak urodzony w 28 tygodniu ma zaparcia.Karmiony do niedawna Bebilon Nenatal Premium z Pronutrą po osiągnięciu masy 3200g przeszedł wraz ze swoją siostrzyczką na Bebilon 1 z Pronutrą. Ma obecnie zaparcia (siostra nie). Po konsultacjach z lekarzem przechodzimy stopniowo na Bebilon Comfort jednak sytuacja nie ulega poprawie. Synek pręży się niemiłosiernie i płacze. Uspokajamy go kołysaniem i masowaniem brzuszka. Stymulacja końcówką termometra pomaga jednak jest ryzykowna

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z nadreaktywnoscia na składniki preparatu stosowanego do żywienia.

ma problemy z trawieniem bo jego układ enzymatyczny nie daje sobie jeszcze rady ze zwiększoną ilością mleka. Proszę spróbować podać DELICOL, oraz Dicoflor i ewentualnie Debridat jeśli nadal będą zaparcia. . Jeśli to nie pomoże to mleko Bebilon pepti .

Witam. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego, być może konieczna będzie dalsza modyfikacja diety dziecka.