Zapłodnienie tydzień przed spodziewaną miesiączką

Witam. W maju miałam zabieg łyżeczkowania (obumarcie ciąży). Od tamtej chwili (4 msc) okres mam co 31 dni. Ostani miałam 18.09. Współżyłam w 14 i 17 dniu cyklu a także w 25 dniu cyklu . Tydzień przed spodziewanym okresem, którego już nie dostałam, ponieważ jestem w ciąży. W dalszym ciągu nie widać nic na USG. Proszę o informację czy do zapłodnienia mogło dojść 25 dnia cyklu(tydzień przed spodziewanym okresem) ?

Elżbieta Rhone

Witam,
raczej nie jest to możliwe. Owulacja występuje ok. 14 dni przed miesiączka, termin ten się nie zmienia (tzn. druga faza cyklu trwa 14 dni, nie podlega zmianom, w przeciwieństwie do pierwszej fazy, która czasem może się wydłużyć a czasem skrócić). Komórka jajowa po owulacji obumiera po ok. 24h (jeśli nie doszło do zapłodnienia).